Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśnią okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Ściborze. W wyniku odniesionych obrażeń 54-letni kierujący motorowerem zmarł. Apelujemy do użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych.
Inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia, jak doszło do wypadku i jakie towarzyszyły mu okoliczności. W miejscowości Żelechlin (gmina Rojewo) pojazd osobowy uderzył w drzewo. 76-letni kierowca zginął na miejscu.
Na karę do trzech lat pozbawienia wolności naraził się 34-letni cudzoziemiec, który przebywa i pracuje na terenie powiatu inowrocławskiego. Wpadł w ręce „drogówki”, gdy miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Jeden z inowrocławskich policjantów „patrolówki”, przemieszczając się w czasie wolnym samochodem, zauważył dziwnie jadących cyklistów. Interweniował, bo kobieta i mężczyzna byli nietrzeźwi. Konsekwencje dla nich to wysokie mandaty.
Na pięć lat za kratami naraził się 23-letni obcokrajowiec, który usłyszał zarzut kradzieży samochodu. Został zatrzymany, a skradzione auto wróciło już do właścicieli.
„Czy możemy się jakoś dogadać?” – właśnie takim zwrotem kierujący chciał się uratować z niekorzystnej sytuacji w jakiej się znalazł. Nietrzeźwy wjechał do rowu. By wybrnąć z sytuacji zaproponował łapówkę.
Inowrocławska „patrolówka” każdego dnia prowadzi poszukiwania osób, które mają na koncie do odbycia zaległe kary aresztu, grzywny, czy są na niepowrotach do zakładów karnych. Ostatnio poszukiwany wpadł podczas spaceru po wsi.
Archidiecezja Gnieźnieńska poinformowała o śmierci księdza Grzegorza Grzybowskiego, administratora parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego i św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna w Płonkowie.
Od soboty 17 września zmieniły się przepisy obowiązujące kierowców. W wielu przypadkach to dużo wyższe mandaty i ilości punktów. Przekonał się o tym kierowca vw skontrolowany na terenie Rojewa.
Ponad pół promila miał w organizmie 51-latek, który poruszał się po drodze publicznej ciągnikiem w jednej z miejscowości na terenie gminy Rojewo. Ponadto nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie za to przed sądem.
Poszukiwany listem gończym i zarządzeniem inowrocławskiego sądu w celu ustalenia miejsca pobytu ukrywał się pod Wrocławiem. Tam odnaleźli go policyjni „poszukiwacze” z Inowrocławia.
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21