W środę 28 listopada odbyła się II sesja Rady Miejskiej w kadencji 2018–23. Podczas obrad zapadło kilka bardzo ważnych decyzji dotyczących funkcjonowania Gminy Gniewkowo.

Tuż przed obradami do ich porządku dołożono punkt, którego nie było w pierwotnych planach. Burmistrz Adam Straszyński zawnioskował o odwołanie Skarbnika Gminy Gniewkowo Doroty Rutkowskiej.
– Mamy zagrożony budżet na rok 2018. Według informacji, które uzyskałem, na bieżące potrzeby brakuje ponad 2 miliony złotych, w tym 460 tysięcy na wynagrodzenia nauczycieli. Podjęliśmy już kroki, które będą doprowadzały, aby tę sytuację zmienić, ale na ten moment współpracę z panią Dorotą Rutkowską chciałbym zakończyć – powiedział Straszyński.
W obronie pani skarbnik stanął radny Przemysław Stefański, argumentując, że za realizację budżetu w świetle ustawy odpowiedzialny jest burmistrz, a nie skarbnik. Większości rady jednak nie przekonał i stosunkiem głosów 10:4 (radny Roman Kubicki był nieobecny) skarbnika odwołano. Przeciwko odwołaniu głosowała czwórka radnych, która uzyskała mandaty startując w wyborach z KWW Porozumienie dla Gniewkowa: Ilona Wodniak-Kuraszkiewicz, Aleksander Pułaczewski, Tomasz Gremplewski i Stefański.
Wcześniej ustalono wysokość wynagrodzenia burmistrza. Adam Straszyński będzie zarabiał 10 180 zł brutto, czyli maksymalną przewidzianą obecnymi przepisami stawkę. Radny Stefański zgłosił poprawkę do uchwały, ustanawiającą pensję burmistrza w wysokości 8860 zł brutto. Propozycja ta jednak nie została przyjęta przez większość rady. Głosowano więc nad pierwotnie zgłoszonym projektem uchwały, która również stosunkiem głosów 10:4 została podjęta.
Na II sesji Rada Miejska wybrała też składy i przewodniczących komisji działających w jej ramach. Oto rezultaty.
::news{"type":"see-also","item":"2339"}
::news{"type":"see-also","item":"2320"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21