Za nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Policjanci powiatu inowrocławskiego działali po to, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, również podróżujących, przemieszczających się przez powiat. Łącznie na terenie powiatu odnotowano 30 kolizji drogowych, nie odnotowaliśmy wypadków drogowych.
Policjanci podczas minionego przedłużonego weekendu (3-6 czerwca) podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a w szczególności eliminowali tych, którzy zagrażali innym swoim agresywnym i niebezpiecznym zachowaniem.
W ciągu czterech dni na drogach powiatu inowrocławskiego działało łącznie 88 policjantów ruchu drogowego. Odnotowano 30 kolizji drogowych. Patrole skontrolowały 530 pojazdów. Za popełnione wykroczenia na drodze policjanci ukarali mandatami karnymi 314 osób, a 173 pouczyli.
Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym na dozwolonej „50” i rażące naruszenie przepisów ruchu patrole zatrzymały prawo jazdy 4 kierującym, a 18 kierowcom dowody rejestracyjne.
Policjanci zatrzymali również trzech kierujących, którzy jechali w stanie nietrzeźwości i popełnili tym samym przestępstwa zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"5202"}
::news{"type":"see-also","item":"5192"}
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz