Czujny patrol policji zatrzymał na jednej z ulic Inowrocławia 26-latka, który na widok mundurowych nagle zmienił kierunek marszu. Okazało się, że mężczyzna miał w torbie kawę ukradzioną w jednym z gniewkowskich sklepów. Odpowie teraz za przestępstwo kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.
Policjanci z „patrolówki” w Inowrocławiu, kilka dni temu, zauważyli mężczyznę, który niósł reklamówkę wypełnioną po brzegi kawą. Ten, na ich widok, nagle zmienił kierunek marszu i zachowywał się nerwowo. Policjanci postanowili go wylegitymować. Gdy sprawdzili zawartość jego bagażu okazało się, że nie potrafił logicznie odpowiedzieć skąd to ma.
Bardzo szybko patrol ustalił, że właśnie taki asortyment został skradziony w jednym ze sklepów na terenie Gniewkowa. Łącznie policjanci ujawnili 18 paczek kawy o wadze ponad 7 kg. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.
Od wczoraj (26 kwietnia) dalej sprawą zajmują się gniewkowscy policjanci, bo kradzież miała miejsce na ich terenie. Okazało się, że 26-letni inowrocławianin wybrał się do sklepu w Gniewkowie i gdy tylko udało mu się odwrócić uwagę sprzedawcy, zapakował do reklamówki paczki z kawą i tak wyszedł. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo kradzieży.
Gniewkowscy policjanci ustalili już, że ukradł więcej kaw niż te, które miał przy sobie. Część zdążył bowiem już „upłynnić”. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"5000"}
::news{"type":"see-also","item":"4978"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21