Na karę 5 lat pozbawienia wolności naraził się 61-letni mężczyzna, któremu policjanci z Kruszwicy zarzucają przestępstwo z ustawy prawo łowieckie. Mężczyzna odpowie za samowolę łowiecką.
Zgłoszenie o ujawnieniu odstrzelonego jelenia wpłynęło do Komisariatu Policji w Kruszwicy, od jednego z obwodów hodowli zwierząt. Na terenie miejscowości Skotniki (gmina Kruszwica) został znaleziony zastrzelony jeleń.
Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy wiedzieli, że w tym czasie, w tym rejonie gminy, nie było zgłoszone żadne polowanie. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili osobę, która mogła mieć związek z odstrzałem zwierzyny. Zebrane dowody pozwoliły też na zatrzymanie 61-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jego broń myśliwską.
Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, ponieważ posiadając wprawdzie uprawnienia myśliwego odstrzelił jelenia, będąc nieuprawnionym do polowania w tym obwodzie łowieckim. Za to bezmyślne zachowanie podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.
Strach pomyśleć, gdyby w rejonie leśnym tego dnia znaleźli się przypadkowo ludzie.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"3643"}
::news{"type":"see-also","item":"3648"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21
110 zarzutów dla 48-latka. Kryminalni zabezpieczyli w G
A ktoś może wie, co to za nocne hałasy w okolicach Inowrocławskiej? Ktoś na złomowisku nocne szychty robi? Zaczyna to być denerwujące.
B.
11:58, 2026-06-19
110 zarzutów dla 48-latka. Kryminalni zabezpieczyli w G
Tak w naszym kraju buduje się dobrobyt.Uczciwie pracujący nie mają szans na dorobienie się czegokolwiek.
partyjka
09:19, 2026-06-19
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
A w zawodówce słychać kwik bo dyrektor odsunęła od koryta panujących za poprzedniczka pracowników. Teraz grobowa atmosfera bo trzeba zacząć robić to za co się bierze pieniądze. Koniec z załatwianiem spraw w godzinach pracy i opryskliwym traktowaniem petentow i wykorzystaniem uczniów do prac porządkowych.
Koryto
16:57, 2026-06-18