Inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo dotyczące niewłaściwego postępowania z odpadami. Tony trafiły na teren gminy Dąbrowa Biskupia. Zarzuty usłyszało dotychczas dwóch mężczyzn.
Tydzień temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Inowrocławia wraz z Wojewódzką Inspekcją Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podjęli wspólne działania na terenie gminy Dąbrowa Biskupia. Celem było sprawdzenie uzyskanej informacji o nielegalnym wysypisku.
Podczas działań na polu należącym do dwóch osób, funkcjonariusze ujawnili kilkanaście pryzm o łącznej szacunkowej powierzchni blisko 1000 m2. Podczas gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu nawozu ekologicznego. Tym czasem na ich teren zostały przywiezione tony odpadów zawierające rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych. To jak wiadomo nawozem nie jest.

WIOŚ określił, że taki skład odpadów może zagrażać środowisku, a dokładna ocena będzie możliwa po przebadaniu pobranych próbek odpadów.
W poniedziałek (1 marca) zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn, którzy są właścicielami terenów, gdzie powstały składowiska. To 46-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego i 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Zarzuca się im to, że wbrew przepisom ustawy o odpadach składowali je w sposób zagrażający środowisku.
Policjanci zabezpieczyli u podejrzanych, na poczet przyszłych kar, mienie wartości 610 tys. złotych. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"4784"}
::news{"type":"see-also","item":"4778"}
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz