Zaczepka mężczyzny na ulicy Pakości zakończyła się jego dotkliwym pobiciem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Przestępstwo ujawnili policjanci i zatrzymali sprawcę, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Pakoscy policjanci ostatnie dwa tygodnie zajmowali się intensywnie dotkliwym pobiciem, do jakiego doszło w Pakości. To mundurowi z miejscowego komisariatu uzyskali informację o przestępstwie i dowiedli tego, że 10 lipca doszło na ulicy do przemocy z użyciem kija baseballowego.
Z zebranych przez policjantów dowodów wynika, że grupa osób zaczepiła przypadkowego przechodnia. Jeden z mężczyzn, który miał przy sobie kij baseballowy bez powodu uderzył go w głowę. Obrażenia u pobitego były bardzo dotkliwe i skutkowały leczeniem w szpitalu.
Policjanci, działając przy wykryciu sprawy, zabezpieczyli nagrania monitoringu z różnych miejsc. Tym tropem zrekonstruowali wydarzenia i pracowali nad ustaleniem sprawcy. W ubiegłym tygodniu uzyskali informację, kto był zamieszany w pobicie mężczyzny. Przełom nastą-pił w minioną środę (21 lipca). Tego dnia zatrzymali 19-letniego mieszkańca Pakości. Policyjne działania skutkowały również zabezpieczeniem kija baseballowego użytego do przestępstwa.
W piątek (23 lipca) zatrzymany wraz z aktami sprawy trafił do oskarżyciela, gdzie usłyszał zarzut pobicia. Wniosek policji i prokuratora o tymczasowe aresztowanie, sąd rozpatrzył pozytywnie. 19-letni podejrzany trafił za kraty na 3 miesiące. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"5425"}
::news{"type":"see-also","item":"5427"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21