Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla plantatora konopi – tak zdecydował sąd wobec 30-latka, którego zatrzymali policjanci z Pakości. Funkcjonariusze odkryli w jego garażu namiot z zabronionymi krzewami, a ilość zabezpieczonych środków przekracza 13 kg. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.
Pakoscy policjanci, po tym, jak kilka dni temu (22 czerwca) uzyskali informację o miejscu uprawy zabronionych krzewów u konkretnej osoby, przystąpili do realizacji sprawy. Pojechali na teren miejscowości gminy Pakość i wkroczyli do jednego z domów. Unoszący się zapach konopi doprowadził policjantów do pobliskiego garażu, do którego również zajrzeli. Ujawnili tam namiot, a w nim plantację marihuany składającą się z 131 krzewów konopi o wysokości do 15 cm. Był też susz roślinny o wadze ponad 11 kg.

Podczas działań policjantów na miejscu, pojawił się 30-letni właściciel garażu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zabezpieczony susz roślinny o łącznej wadze ponad 13 kg trafił do badań do bydgoskiego laboratorium. Wstępne wyniki wykazały, że to zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii środki.
24 czerwca mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wczoraj też stanął przed oskarżycielem i sądem. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych obciążających go został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia, przy czym już teraz wiadomo, że za przestępstwa, które mu się zarzuca trafi za kraty na nie mniej niż 3 lata.
Od początku roku policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego ujawnili 94 przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To o 31 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Policjanci konsekwentnie ścigają tych, którzy posiadają czy produkują, narkotyki i takie też działania są kontynuowane.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"5306"}
::news{"type":"see-also","item":"5291"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21