10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 39 i 49 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu włamali się do forda na terenie jednej z pakoskich firm. Stamtąd ukradli kable, które potem wypalali, by uzyskać złom.
Kilka dni temu pakoscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do pojazdu, który należy do jednej z firm na terenie miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, łupem złodzieja miały paść przechowywane w tym pojeździe elementy instalacji elektrycznej w ilości około 40 kg. Łączne straty wyniosły 800 zł.
Policjanci, gdy tylko zebrali informacje o zdarzeniu i ustalili pewne fakty, rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn na podstawie ustalonego rysopisu. Patrol przejeżdżając w pobliżu miejskiego parku zauważył mężczyzn, którzy wyglądem przypominali tych poszukiwanych. Na zadawane przez policjantów pytania o tym co ostatnio robili i gdzie byli, odpowiadali pokrętnie i zmieniali wersje wydarzeń. To nie zmyliło policjantów. Dlatego też mężczyźni w wieku 39 i 49 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.
Pakoscy policjanci zebrali informacje, że to ci mężczyźni mają związek z włamaniem i kradzieżą przewodów. Ustalili także miejsce ukrycia skradzionego łupu i wypalenia go w części celem uzyskania złomu. Zgromadzone w sprawie dowody skutkowały tym, że obaj usłyszeli już zarzuty włamania do pojazdu i kradzieży przewodów. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"4778"}
::news{"type":"see-also","item":"4772"}
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz