Interwencja policjantów wobec 45-letniego kierowcy zakończyła się skierowaniem wobec niego wniosku do sądu o ukaranie. Jechał on z przyczepą i naruszył szereg przepisów.
2 marca policjanci wydziału ruchu drogowego działali na drogach gminy Złotniki Kujawskie. Tam namierzyli i zatrzymali za prędkość kierującego samochodem marki VW Passat, który ciągnął przyczepę. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 23 km/h.
Podczas kontroli kierowca podał policjantom dane i powiedział, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów, które by je potwierdzały. Weryfikacja tych danych zajęła patrolowi dosłownie chwilę. Policyjny system odnalazł dane, które mężczyzna podał, ale...
Patrol nabrał podejrzeń co do prawdomówności kierowcy, bo wątpliwości dotyczyło zdjęcie. Czujni policjanci nie dali się zwieść. Bardzo szybko wyszło na jaw, że mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności podając dane swojego brata. Od mężczyzny policjanci również wyczuli alkohol. Zbadali jego stan trzeźwości i ustalili, że jest on po użyciu alkoholu i dodatkowo jedzie bez uprawnień.
Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za: przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, jazdę bez uprawnień, które stracił dwa miesiące temu za jazdę po alkoholu i za umyślne wprowadzenie policjantów w błąd co do danych osobowych. Mężczyzna stanie niebawem przed sądem, bo właśnie tam policjanci kierują wobec niego wniosek o ukaranie go.
(asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu)
::news{"type":"see-also","item":"4770"}
::news{"type":"see-also","item":"4755"}
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz