Zamknij

Piękny początek sezonu Unii!

17:46, 10.08.2019 S.T Aktualizacja: 20:49, 13.08.2019
Skomentuj

Znakomicie rozpoczęli sezon kujawsko-pomorskiej IV ligi piłkarze Unii Gniewkowo. W meczu 1. kolejki pokonali Cuiavię Inowrocław 2:0.

Pierwszego gola tuż przed przerwą po podaniu Piotra Kaźmierskiego strzelił Kamil Fajkowski. Drużyna uczciła go piłkarską kołyską dla urodzonego niedawno Lucjana, syna Przemysława Żbikowskiego.

Wcześniej znakomitą interwencją popisał się Arkadiusz Stępień, który uratował Unię przed stratą gola.

Po przerwie goście też mieli jedną znakomitą szansę na strzelenie gola (piłka trafiła w słupek), ale Unia generalnie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, a kilka minut przed końcem kapitalną akcją popisał się Michał Hałas i rozstrzygnął losy meczu.

UNIA GNIEWKOWO – CUIAVIA INOWROCŁAW 2:0 (1:0)

Bramki dla Unii: Kamil Fajkowski (45’), Michał Hałas (84’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Mateusz Nowacki, Michał Piotrowski, Przemysław Żbikowski, Janusz Olach – Michał Hałas (90’ Ksawery Kamiński), Oskar Kryszak (79’ Sebastian Krzysztofiak), Piotr Kaźmierski, Sylwester Gęgotek, Bartosz Pędowski (84’ Mikołaj Ciejek) – Kamil Fajkowski (87’ Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 1. KOLEJKI

Lider Włocławek – Kujawianka Izbica Kujawska 1:2, BKS Bydgoszcz – Lech Rypin 3:0, Piast Złotniki Kujawskie – Notecianka Pakość 0:2, Orlęta Aleksandrów Kujawski – Pogoń Mogilno 0:2, Sportis Łochowo – Włocłavia Włocławek 3:4, Legia Chełmża – Sparta Brodnica 0:2, Pomorzanin Toruń – Chełminianka Chełmno 2:1, Chemik Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz (11 września, 18).