We wrześniu 2011 roku policjanci z Komisariatu Policji w Gniewkowie za pośrednictwem kierowanego przez burmistrza Adama Roszaka Urzędu Miejskiego otrzymali dwa rowery z pełnym wyposażeniem oraz ubiorem dla funkcjonariuszy, na których mieli patrolować miasto i gminę. Sprzęt kosztował 5 tys. zł, jego zakup sfinansowało Przedsiębiorstwo Komunalne „Gniewkowo”, którego prezesem był dzisiejszy burmistrz Adam Straszyński.

Mijały lata, a policjantów na rowerach nikt w Gniewkowie ani okolicy nie widział. Przypomniał sobie o nich radny Krzysztof Tomasik. Podczas VI sesji Rady Miejskiej zapytał o korzystanie z jednośladów asp. szt. Karola Posadzego z gniewkowskiego komisariatu, który pojawił się na sesji porozmawiać z radnymi o bezpieczeństwie w Gminie Gniewkowo.
– Pomysł z rowerami nie do końca wypalił. Z tego co wiem, rowery decyzją moich zwierzchników zostały przekazane dla strażaków – odpowiedział asp. szt. Posadzy. – No to mnie teraz zaskoczyłeś, Karol! – powiedział, niejako wywołany do tablicy, również obecny na sesji komendant gniewkowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Sławomir Kościński.
Powyższe wypowiedzi nie wniosły do sprawy absolutnie nic (nie czynimy jednak z tego zarzutu wobec asp. szt. Posadzego czy dh Kościńskiego, którzy mieli pełne prawo nie posiadać wiedzy na ten temat). Postanowiliśmy więc pytać dalej. O pomoc w zdobyciu informacji poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji, asp. szt. Izabellę Drobniecką. – Z uwagi na brak formalnego przekazania dwóch rowerów Policji w Gniewkowie, zostały one ostatecznie zwrócone do Urzędu Miejskiego w Gniewkowie, nie były one również wykorzystywane w służbie przez policjantów z KP Gniewkowo – przekazała nam pani rzecznik.
Podążając za tą odpowiedzią, kolejnym adresatem pytania o rowery był więc Urząd Miejski. – W odpowiedzi na zapytanie w sprawie rowerów przekazanych Komisariatowi Policji w Gniewkowie w 2011 roku uprzejmie informuję, że po sprawdzeniu dokumentacji i uzyskaniu informacji od pracowników urzędu, że sprzęt ten nie znajduje się i nie znajdował się w naszym posiadaniu. Sprawę skierowaliśmy do wyjaśnienia do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu – powiedział nam zastępca burmistrza Gniewkowa Jarosław Tomczyk. – W dniu 07.03.19 r. do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wpłynęło pismo Zastępcy Burmistrza Gniewkowa, z prośbą o wyjaśnienie sprawy rowerów przekazanych do Komisariatu Policji w Gniewkowie. W tej sprawie trwają czynności wyjaśniające – potwierdza asp. szt. Izabella Drobniecka.
Sprawa wydaje się równie absurdalna, co poważna. Gdzie są rowery warte 5 tys. zł, które miały służyć poprawie bezpieczeństwa w Gminie Gniewkowo? Czy doszło do zaniedbania obowiązków, niegospodarności, przywłaszczenia, a może kradzieży? Kto jest za to odpowiedzialny? Miejmy nadzieję, że szybko poznamy odpowiedzi na te pytania.
::news{"type":"see-also","item":"2043"}
::news{"type":"see-also","item":"2646"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Waży się los sz
Dzieci robić a nie referenda, bez dzieci nie ma szkoły.
Dzieci
17:41, 2026-06-27
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Brawo dla SP 2. Tyle sukcesów sportowych. Tylko podziwiać.
111.
20:35, 2026-06-22
Uczniowie SP 2 walczyli w finałach zawodów wojewódzkich
Gratulacje córuś życzymy ci dalszych większych sukcesów . Jesteśmy z ciebie dumni .
Karolina Romanowicz
14:34, 2026-06-22
Czarni przegrali ostatni mecz ze Zdrojem i spadli do Kl
Pani burmistrz będzie zadowolona, mniej kasy na sport w przyszłym roku hahaha
Wsiok
09:58, 2026-06-21