Wiadomości

Zamknij

Burmistrz z pensją, Skarbnik odwołana

S.T 20:18, 28.11.2018 Aktualizacja: 20:50, 06.10.2025
99 Burmistrz z pensją, Skarbnik odwołana

W środę 28 listopada odbyła się II sesja Rady Miejskiej w kadencji 2018–23. Podczas obrad zapadło kilka bardzo ważnych decyzji dotyczących funkcjonowania Gminy Gniewkowo.

Tuż przed obradami do ich porządku dołożono punkt, którego nie było w pierwotnych planach. Burmistrz Adam Straszyński zawnioskował o odwołanie Skarbnika Gminy Gniewkowo Doroty Rutkowskiej.

– Mamy zagrożony budżet na rok 2018. Według informacji, które uzyskałem, na bieżące potrzeby brakuje ponad 2 miliony złotych, w tym 460 tysięcy na wynagrodzenia nauczycieli. Podjęliśmy już kroki, które będą doprowadzały, aby tę sytuację zmienić, ale na ten moment współpracę z panią Dorotą Rutkowską chciałbym zakończyć – powiedział Straszyński.

W obronie pani skarbnik stanął radny Przemysław Stefański, argumentując, że za realizację budżetu w świetle ustawy odpowiedzialny jest burmistrz, a nie skarbnik. Większości rady jednak nie przekonał i stosunkiem głosów 10:4 (radny Roman Kubicki był nieobecny) skarbnika odwołano. Przeciwko odwołaniu głosowała czwórka radnych, która uzyskała mandaty startując w wyborach z KWW Porozumienie dla Gniewkowa: Ilona Wodniak-Kuraszkiewicz, Aleksander Pułaczewski, Tomasz Gremplewski i Stefański.

Wcześniej ustalono wysokość wynagrodzenia burmistrza. Adam Straszyński będzie zarabiał 10 180 zł brutto, czyli maksymalną przewidzianą obecnymi przepisami stawkę. Radny Stefański zgłosił poprawkę do uchwały, ustanawiającą pensję burmistrza w wysokości 8860 zł brutto. Propozycja ta jednak nie została przyjęta przez większość rady. Głosowano więc nad pierwotnie zgłoszonym projektem uchwały, która również stosunkiem głosów 10:4 została podjęta.

Na II sesji Rada Miejska wybrała też składy i przewodniczących komisji działających w jej ramach. Oto rezultaty.

  • Rewizyjna: Kazimierz Orent (przewodniczący), Tomasz Gremplewski i Janusz Bożko.
  • Budżetu i Finansów: Kamil Chrzanowski (przewodniczący), Ilona Wodniak-Kuraszkiewicz i Julian Bajerowski.
  • Rozwoju Gospodarczego, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej, Rolnej i Ochrony Środowiska: Michał Otremba (przewodniczący) i Piotr Rychłowski. Do komisji zostanie także prawdopodobnie dokooptowany Roman Kubicki.
  • Oświaty, Sportu, Zdrowia, Kultury i Opieki Społecznej: Janusz Bożko (przewodniczący), Krzysztof Tomasik i Aleksander Pułaczewski.
  • Skarg, Wniosków i Petycji: Genowefa Myśliwy (przewodnicząca), Kazimierz Orent i Przemysław Stefański.
  • Statutowa: Grzegorz Gołaś (przewodniczący), Ilona Wodniak-Kuraszkiewicz, Tomasz Gremplewski, Przemysław Stefański, Michał Otremba i Aleksander Pułaczewski.

::news{"type":"see-also","item":"2339"}

::news{"type":"see-also","item":"2320"}

(S.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gniewkowo.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%