Unia II wygrała z Czarnymi w derbach Gminy Gniewkowo [ZDJĘCIA]

09:05, 12.06.2022 ST Aktualizacja: 21:34, 16.06.2022

W meczu 20. kolejki kujawsko-pomorskiej Klasy B (grupa Bydgoszcz IV) Unia II Gniewkowo pokonała na wyjeździe Czarnych Wierzchosławice 3:2.

Mecz był bardzo emocjonujący, zwłaszcza jego ostatnich 10 minut, choć i wcześniej nie brakowało ciekawych akcji i groźnych strzałów.

W końcówce Unia dzięki dwóm golom strzelonym w ciągu minuty z nawiązką odrobiła straty z pierwszej połowy. Czarni nie zamierzali jednak się poddać i trzy minuty przed końcem Karol Aleksandrzak zdobył swoją drugą tego dnia bramkę i znów mieliśmy remis. W doliczonym czasie gry jednak Radosław Kłosowski wykorzystał rzut karny, który chwilę wcześniej sam wywalczył.

21. kolejka odbędzie się już w najbliższy czwartek 16 czerwca. Obie nasze drużyny zagrają na własnych boiskach. Unia II o 11 podejmie Snajpera Rogowo, a Czarni o 14 KS Brzoza.

[FOTORELACJA]831[/FOTORELACJA]

CZARNI WIERZCHOSŁAWICE – UNIA II GNIEWKOWO 2:3 (1:0)

Bramki: Karol Aleksandrzak 2 (13’, 87’) – Bartosz Majer (80’), Radosław Kłosowski 2 (81’, 90+4’).

CZARNI: Kacper Łęczycki – Filip Sadowski, Mikołaj Aleksandrzak, Michał Wilk (56’ Piotr Grabski), Marcin Marczak – Karol Aleksandrzak, Kamil Brzustowicz, Karol Kruszczyński (58’ Marek Szczęsny) – Kacper Kołodziejczak, Dawid Marczak (72’ Kamil Wyciechowski), Olaf Miszczyk. Trener: Maciej Niewiadomski.

UNIA II: Patryk Puzio – Adrian Smoliński, Patryk Mróz, Sebastian Krzysztofiak – Patryk Łapiński (46’ Radosław Kłosowski), Bartłomiej Kosmecki (63’ Mateusz Byrszel), Tomasz Urbański (46’ Ksawery Kamiński), Bartosz Majer, Kacper Gronowski (46’ Cezary Giemza) – Patryk Zajączkowski (85’ Kacper Potocki), Mateusz Balik. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 20. KOLEJKI

KS Brzoza – Olimpia Dąbrowa 4:6, Sparta Janowiec Wielkopolski – Noteć II Łabiszyn 3:2, LZS Jadowniki – LZS Grochowiska Księże 0:3, Burza Nowa Wieś Wielka – Orłowianka Orłowo 3:2, Snajper Rogowo – Cukrownik Tuczno 1:2.