Co za emocje! Unia wyrywa punkt w doliczonym czasie gry!

14:36, 24.04.2021 S.T Aktualizacja: 11:57, 30.04.2021

Mamy zdrowie, mamy charakter! – krzyczał w szatni rozentuzjazmowany trener Unii Grzegorz Jeromin po zakończeniu spotkania, w którym jego zespół zremisował w Świeciu z Wdą 2:2.

Zremisował, mimo że przegrywał już 0:2. Jeszcze przed przerwą jednak Radosław Kłosowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i strzelił swojego dziewiątego gola w sezonie. Po przerwie Unia przeważała, ale długo nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Dopiero w doliczonym czasie gry, w polu karnym Wdy byli już wszyscy piłkarze gości, łącznie z bramkarzem Arkadiuszem Stępniem, Oskar Kryszak dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę zgrał Przemysław Żbikowski, a Sławomir Piechocki z głową z kilku metrów strzelił swojego pierwszego gola w barwach Unii.

Tym samym zawodnik z numerem ósmym na koszulce przedłużył serię zespołu do ośmiu meczów z rzędu bez porażki.

WDA ŚWIECIE – UNIA GNIEWKOWO 2:2 (2:1)

Bramki dla Unii: Radosław Kłosowski (39’), Sławomir Piechocki (90+’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Mateusz Nowacki (73' Michał Hałas), Przemysław Żbikowski, Kacper Włodarczyk (41’ Michał Piotrowski), Piotr Kaźmierski – Radosław Kłosowski, Oskar Kryszak, Sławomir Piechocki, Mateusz Filipiak, Janusz Olach – Kamil Fajkowski. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 23. KOLEJKI

Grupa mistrzowska: Włocłavia Włocławek – Lider Włocławek 1:0, Pogoń Mogilno – Sportis Łochowo 1:1, Zawisza Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz 3:1. Pauzuje Kujawianka Izbica Kujawska.

Grupa spadkowa: Lech Rypin – Start Pruszcz 1:2, BKS Bydgoszcz – Sparta Brodnica 0:0, Chełminianka Chełmno – Legia Chełmża 0:2, Orlęta Aleksandrów Kujawski – KS Brzoza 3:0, Kujawiak Kowal – Cuiavia Inowrocław 1:2.