Mikrus w dziewięciu strzelił dwa gole i zremisował! [ZDJĘCIA]

10:47, 22.11.2020 S.T Aktualizacja: 10:48, 22.11.2020

W meczu 15. kolejki kujawsko-pomorskiej Klasy A (grupa Bydgoszcz II) Mikrus-Gesal Szadłowice zremisował w Kołudzie Wielkiej z Zootechnikiem 3:3.

Mecz miał niecodzienny, niesamowity wręcz przebieg. W 72. minucie Piotr Jaworski i Mateusz Zboiński obejrzeli czerwoną kartkę, a chwilę później gospodarze z rzutu karnego podwyższyli prowadzenie na 3:1. Mikrus, grając w dziewięciu, odrobił jednak straty i zdołał ten mecz zremisować! Najpierw, w 86. minucie, Leszek Matyjasik dobił obronione przez Tomasza Młynarka uderzenie z rzutu karnego Patryka Lingnaua, a w doliczonym czasie gry Oskar Salwa strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu, wyrównując na 3:3.

W sobotnim meczu debiut w ekipie Mikrusa zaliczyli 19-letni Natan Gralak i 29-letni Mateusz Mąka.

To była ostatnia kolejka rundy jesiennej, ale Mikrusa czeka jeszcze prawdopodobnie rozegranie zaległego meczu 14. kolejki ze Spójnią Białe Błota. Termin nie został jeszcze ustalony.

[FOTORELACJA]604[/FOTORELACJA]

ZOOTECHNIK KOŁUDA WIELKA – MIKRUS-GESAL SZADŁOWICE 3:3 (1:1)

Bramki dla Mikrusa: Oskar Salwa (4’, 90+’), Leszek Matyjasik (86’).

MIKURS: Jakub Morek – Piotr Jaworski, Arkadiusz Frątczak, Natan Gralak, Patryk Lingnau, Leszek Matyjasik, Dawid Pawlak, Oskar Salwa, Damian Woźnica, Mateusz Mąka, Mateusz Zboiński. Trener: Dariusz Semenowicz.

INNE MECZE 15. KOLEJKI

Burza Nowa Wieś Wielka – Piast Złotniki Kujawskie 1:2, Zagłębie Piechcin – LZS Kościelec 2:2, Noteć Inowrocław – Legia Strzelce 0:1, Noteć Gębice – Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie (niedziela, 13), Spójnia Białe Błota – Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia (niedziela, 13). Mecz Kujawianka Strzelno – Pałuczanka Żnin przełożono na 12 grudnia. Pauzował Znicz Rojewo.