Barbara Brzezińska zadebiutowała w ekstraklasie koszykarek!

21:49, 18.10.2020 S.T Aktualizacja: 23:16, 23.10.2020

To będzie z pewnością niezapomniana niedziela dla Barbary Brzezińskiej. 17-latka z Wielowsi zadebiutowała w ekstraklasie koszykarek!

Basia jest zawodniczką Energi Toruń. Przed rozgrywkami 2020/21 nowy trener „Katarzynek” Tomasz Herkt (to były selekcjoner reprezentacji Polski, który w 1999 roku zdobył z drużyną narodową złoty medal mistrzostw Europy) włączył młodą mieszkankę Gminy Gniewkowo do kadry pierwszego zespołu.

W pierwszych trzech spotkaniach sezonu Brzezińska nie wyszła na parkiet. Pierwszą szansę występu w ekstraklasie otrzymała dziś w derbowym spotkaniu przeciwko Basketowi 25 Bydgoszcz. Co ciekawe, Energi nie prowadził w tym meczu chory Herkt, lecz jego asystent Mirosław Trześniewski. Basia pojawiła się na boisku w połowie drugiej kwarty i spędziła na nim łącznie 6 minut i 36 sekund. W debiucie nie udało się zdobyć punktów, dorobek Basi to 2 zbiórki. Energa przegrała w Bydgoszczy 50:73.

Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia!

Mecz Basket 25 – Energa można obejrzeć POD TYM LINKIEM.