Porażka Unii we Włocławku

14:02, 05.10.2019 S.T Aktualizacja: 09:18, 07.10.2019

W meczu 10. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi Unia Gniewkowo przegrała we Włocławku z Liderem 1:2.

Mecz rozpoczął się dla Unii fatalnie – już w drugiej minucie straciła gola, a po kwadransie Kamil Fajkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Lidera. Tuż przed przerwą Oskar Kryszak walczył w swoim polu karnym o pozycję z napastnikiem gospodarzy, a sędzia uznał, że nasz obrońca faulował. Podyktował rzut karny i pokazał środkowemu obrońcy czerwoną kartkę. Na szczęście rzut karny w swoim stylu obronił Arkadiusz Stępień.

Grająca w dziesiątkę Unia zdołała wyrównać – Fajkowski strzelił gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Cięgotury. Lider szybko jednak ponownie wyszedł na prowadzenie, którego już nie odddał.

LIDER WŁOCŁAWEK – UNIA GNIEWKOWO 2:1 (1:0)

Bramka dla Unii: Kamil Fajkowski (55’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak (67’ Janusz Olach), Oskar Kryszak, Michał Piotrowski, Piotr Kaźmierski – Michał Hałas (55’ Bartosz Wilga), Łukasz Cięgotura, Sylwester Gęgotek, Radosław Kłosowski (72’ Joachim Trenk), Mateusz Nowacki – Kamil Fajkowski. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 10. KOLEJKI

Kujawianka Izbica Kujawska – Włocłavia Włocławek 0:3, Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 4:0, Chemik Bydgoszcz – Lech Rypin 0:2, Piast Złotniki Kujawskie – Legia Chełmża 0:0, Orlęta Aleksandrów Kujawski – Sportis Łochowo 0:0, Notecianka Pakość – Cuiavia Inowrocław 0:0, Chełminianka Chełmno – Sparta Brodnica 0:2.