Trzecie wiosenne zwycięstwo Unii. Znów bez straty gola

17:53, 07.04.2018 S.T Aktualizacja: 12:49, 09.04.2018

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – to wiosenny bilans walczącej o awans do IV ligi Unii Gniewkowo. W sobotę zespół Grzegorza Jeromina pokonał Zdrój Ciechocinek 1:0 po złotym golu Sylwestra Gęgotka w 38. minucie meczu.

Unia nie zagrała porywającego spotkania, ale to wystarczyło, by pokonać rewelacyjnego wiosną rywala. Przed meczem w Gniewkowie Zdrój miał na koncie trzy zwycięstwa. Przyjechał jednak na kolejne spotkanie osłabiony brakiem trzech podstawowych piłkarzy (w tym strzelca 12 goli w trzech meczach Łukasza Wituckiego) i obrał defensywną taktykę. Mądrze ustawiony zespół rozbijał ataki gospodarzy, którzy musieli sobie radzić bez chorego Maciej Jaroszewskiego. Kilka razy jednak goście groźnie skontrowali, a raz nasz zespół był bliski straty gola (piłka uderzyła w słupek). W końcu jednak udało się przełamać opór przyjezdnych. Filip Sąsała przeprowadził akcję lewą stroną boiska, zagrał do środka, gdzie czekał już Sylwester Gęgotek, który pewnych strzałem pokonał bramkarza.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Najważniejsze jednak, że Unii udało się zrewanżować za porażkę 1:3 w rundzie jesiennej i zdobyć kolejne trzy punkty bezcenne w walce o awans.

Kolejny mecz Unia rozegra w sobotę 14 kwietnia w Baruchowie. Początek o godzinie 16.00.

UNIA GNIEWKOWO – ZDRÓJ CIECHOCINEK 1:0 (0:0)

Bramka dla Unii: Sylwester Gęgotek (38’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Kamil Piotrowicz, Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski – Adam Kmita, Łukasz Cięgotura (46’ Grzegorz Pakulski), Sylwester Gęgotek, Łukasz Waligóra (73' Mikołaj Ciejek), Filip Sąsała – Mateusz Balik (46’ Kamil Fajkowski). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE

Łokietek Brześć Kujawski – Lubienianka Lubień Kujawski 3:2, Ziemowit Osięciny – Wisła Dobrzyń nad Wisłą 1:4, Noteć Łabiszyn – Szubinianka Szubin 3:0, Start Radziejów – Kujawianka Strzelno 0:1, Gopło Kruszwica – GKS Baruchowo 1:1, Włocłavia Włocławek – LTP Lubanie 3:2, Zjednoczeni Piotrków Kujawski – Piast Złotniki Kujawskie 0:0.

TABELA

[ZT]1252[/ZT]

[ZT]1248[/ZT]

Czy Unia Gniewkowo w sezonie 2017/18 awansuje do IV ligi?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: