Świetny mecz w Lubaniu. Unia zremisowała z LTP

15:52, 26.05.2018 S.T Aktualizacja: 17:53, 28.05.2018

Po jednym z najciekawszych meczów w tym sezonie, obfitującym w mnóstwo składnych akcji obu zespołów, Unia Gniewkowo zremisowała w Lubaniu z niepokonanym u siebie LTP 2:2. Nasi piłkarze tracili gole po własnych błędach, nie wykorzystali też rzutu karnego. Mimo to mogą być zadowoleni z remisu.

W 24. minucie nie najlepiej po strzale z rzutu wolnego interweniował Arkadiusz Stępień i gospodarze wyszli na prowadzenie. Osiem minut później świetne podanie Filipa Sąsały wykorzystał Łukasz Waligóra. Na wyśmienitą okazję do wyjścia na prowadzenie nasz zespół nie musiał długo czekać. W 42. minucie sfaulowany w polu karnych został Sąsała, ale Waligóra z rzutu karnego strzelił wysoko nad bramką. Gospodarze też mieli swoje szanse, ale albo Unii dopisało szczęście, albo świetnie bronił Stępień.

W drugiej połowie to gniewkowska drużyna była znacznie lepsza, ale strata piłki w środku pola Łukasza Cięgotury i kontratak LTP zakończyły się golem dla tego zespołu. Goście jednak się nie podłamali i po kilku minutach po golu Grzegorza Pakulskiego wyrównali.

LTP LUBANIE – UNIA GNIEWKOWO 2:2 (1:1)

Bramki dla Unii: Łukasz Waligóra (32’), Grzegorz Pakulski (85’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Sebastian Krzysztofiak, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz (84’ Mikołaj Ciejek), Piotr Kaźmierski – Kamil Piotrowiak (74’ Mateusz Nowacki), Filip Sąsała, Łukasz Cięgotura, Łukasz Waligóra, Bartosz Pędowski (58’ Grzegorz Pakulski) – Kamil Fajkowski (65’ Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 26. KOLEJKI

GKS Baruchowo – Szubinianka Szubin 6:2, Wisła Dobrzyń nad Wisłą – Piast Złotniki Kujawskie 0:1, Ziemowit Osięciny – Noteć Łabiszyn 3:3, Lubienianka Lubień Kujawski – Włocłavia Włocławek 0:4, Zdrój Ciechocinek – Kujawianka Strzelno 0:1, Łokietek Brześć Kujawski – Zjednoczeni Piotrków Kujawski 7:0, Gopło Kruszwica – Start Radziejów 1:0.