Młodzi pingpongiści Sokoła walczyli w Chełmnie

00:40, 19.03.2018 K.T Aktualizacja: 10:44, 19.03.2018

W Chełmnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa młodzików w tenisie stołowym. Prawo gry miały 32 najlepsze zawodniczki i 32 najlepszych zawodników z naszego województwa po trzech Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniewkowo reprezentowali Kinga Szypura oraz Marcin i Krzysztof Białka. Kinga uplasowała się na miejscach 13–16. Tak samo sklasyfikowany został  Marcin, a najmłodszy wśród naszych zawodników Krzysztof, mogący rywalizować w kategorii żak, zajął pozycję 17–24.

W grze podwójnej Kinga wraz ze swą partnerką Nikolą Kobus z LUKS Chełmno zajęły miejsce 5–8., a Marcin z Krzysztofem 9–14.

Dzień później, również w Chełmnie, rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Województwa młodzików. Bracia Białka zajęli miejsce 9–12, a nasi najmłodsi tenisiści Kamil Szypura (skrzat) z Pawłem Zaletą (żak) wywalczyli 18. pozycję.

– Wszystkich trzeba wyróżnić za walkę i zaangażowanie, a Kingę, Marcina i Krzysztofa pochwalić za dobre miejsca – ocenia występ naszych zawodników Stefan Hałas, Naczelnik Wyszkolenia Sokolego.