Zamknij

Gniewkowo znów się rozbiegało. Za nami XXIV Bieg im. Rodziny Milewskich [ZDJĘCIA]

20:01, 03.11.2018 S.T Aktualizacja: 18:10, 08.11.2018
Skomentuj

Ponad 350 zawodników z całej Polski pojawiło się w sobotę 3 listopada w Gniewkowie, by pokonał 10-kilometrową trasę XXIV Biegu im. Rodziny Milewskich.

Największa impreza biegowa w naszym mieście od kilku lat jest też finałem rywalizacji w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najszybciej do mety dotarł Dawid Klaybor z Żagania (czas 31:58). Wśród pań wygrała Andżelika Dzięgiel z Torunia (ósma w klasyfikacji generalnej). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Gniewkowa był Radosław Kaźmierczak (88. miejsce). Lepsze lokaty zajęło kilku zawodników Sokoła Gniewkowo, mieszkający jednak w innych miastach. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod tym linkiem.

Największą owację zebrał 81-letni Władysław Angiel z Bydgoszczy, który wyprzedził ośmiu biegaczy, a jego czas to 1:04:03.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepszych w XXIV Biegu im. Rodziny Milewskich oraz Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego czekały nagrody.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli biegacze, w III Charytatywnym Biegu Najmłodszych wystartowały dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii z tego wydarzenia.