Pewne zwycięstwo Unii. Mamy lidera w Gniewkowie!

17:52, 24.03.2018 S.T Aktualizacja: 23:40, 25.03.2018

W pierwszym meczu na własnym boisku w rundzie wiosennej Unia Gniewkowo pewnie pokonała Szubiniankę Szubin 3:0. Zespół Grzegorza Jeromina wykorzystał fakt, że dotychczasowy lider Włocławia Włocławek nie rozegra w ten weekend swojego spotkania i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli.

Unia nie miała problemów ze zdobyciem trzech punktów. Goście tylko na początku stworzyli kilka sytuacji, które przy lepszym rozegraniu mogły stanowić zagrożenie pod bramką Arkadiusza Stępnia. Po upływie kilkunastu minut gospodarze uporządkowali grę i zdecydowanie przejęli inicjatywę. Efektem tego było gole Adama Kmity i Łukasza Cięgotury. Po przerwie przewaga Unii była jeszcze wyraźniejsza, ale kilka razy zawiodła skuteczność i udało się dorzucić tylko jednego gola, autorstwa Łukasza Waligóry.

Warto zauważyć, że Unia nie tylko wskoczyła na pierwsze miejsce, ale w dodatku zwiększyła przewagę nad grupą pościgową. Punty straciły bowiem Start Radziejów i Kujawianka Strzelno.

Kolejny mecz zespół z Gniewkowa rozegra właśnie w Strzelnie – w sobotę 31 marca o godzinie 16.00.

UNIA GNIEWKOWO – SZUBINIANKA SZUBIN 3:0 (2:0)

Bramki dla Unii: Adam Kmita (24’), Łukasz Cięgotura (44’), Łukasz Waligóra (77’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski (78’ Sebastian Krzysztofiak) – Adam Kmita, Łukasz Cięgotura (54’ Łukasz Waligóra), Maciej Jaroszewski, Sylwester Gęgotek, Filip Sąsała (75’ Grzegorz Pakulski) – Kamil Fajkowski (46’ Mikołaj Ciejek). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE

Lubienianka Lubień Kujawski – Wisła Dobrzyń nad Wisłą 2:1, Łokietek Brześć Kujawski – GKS Baruchowo 2:1, Start Radziejów – Piast Złotniki Kujawskie 0:2, Zjednoczeni Piotrków Kujawski – LTP Lubanie 0:3, Gopło Kruszwica – Kujawianka Strzelno 1:0, Ziemowit Osięciny – Zdrój Ciechocinek 1:5. Mecz Noteć Łabiszyn – Włocłavia Włocławek przełożono.

TABELA

[ZT]1154[/ZT]

[ZT]1167[/ZT]

Czy Unia Gniewkowo w sezonie 2017/18 awansuje do IV ligi?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: