SP Wierzchosławice siatkarskim mistrzem powiatu

09:30, 23.01.2020 S.T Aktualizacja: 09:36, 23.01.2020

W środę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Siatkówce Chłopców (roczniki 2005-06).

Najlepszą ekipą po raz pierwszy w historii okazał się zespół gospodarzy, który w pokonanym polu pozostawił ekipy z SP 1 Gniewkowo, SP Góra i SP 2 Kruszwica. Drużyna z Gminy Gniewkowo najpierw w meczu półfinałowym rozprawiła się z Kruszwicą 2:0 (25:17, 25:17), a następnie w meczu o złoto pokonała SP Góra też 2:0 (25:22, 25:18). Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Gniewkowa, która w decydującym meczu o brązowe medale pokonała kolegów z Kruszwicy 2:1.

Najlepszymi zawodnikach tych zawodów wybrani zostali: Szymon Kłosowski (SP Wierzchosławice), Artur Kosmalski (SP Góra), Marcin Frąszczak (SP 2 Kruszwica) oraz Mateusz Kowalski (SP 1 Gniewkowo). Wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Ponadto najlepsze ekipy mistrzostw nagrodzone zostały medalami i pucharami, które ufundowała Starosta Inowrocławski.

Drużyna SP Wierzchosławice awansowała do zawodów wojewódzkich.