Gniewkowskie szkoły najlepsze w powiatowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym

09:14, 28.10.2022 ST Aktualizacja: 09:14, 28.10.2022

W czwartek w Tucznie odbyły się Igrzyska Dzieci (mistrzostwa powiatu) w drużynowym tenisie stołowym (rocznik 2010 i młodsi). Aż trzy medale zdobyły reprezentacje gniewkowskich szkół.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

W kategorii dziewcząt w zawodach wzięło udział siedem zespołów. Złote medale wywalczyła reprezentacja SP 1 w Gniewkowie w składzie: Martyna Lewicka i Michalina Krzysztofiak.

W finale SP 1 Gniewkowo pokonała SP 2 Gniewkowo, którą reprezentowały Hanna Klugiewicz i Nina Kocińska.

Warto podkreślić, że reprezentantki SP 2 urodziły się w 2013 roku, były więc trzy lata młodsze od większości rywalek w turnieju.

SP 1 awansowała tym samym do ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw województwa, który odbędzie się 8 listopada w Rojewie.

W turnieju chłopców trzecie miejsce zajęła SP 2 Gniewkowo w składzie: Wojciech Ozga, Adam Blicharz.

Opiekunami naszych zespołów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Bartosz Kuźniacki (SP 1) i Maciej Tyburek (SP 2).