Słaby mecz i porażka Unii w Aleksandrowie Kujawskim

18:02, 08.05.2021 S.T Aktualizacja: 18:35, 16.05.2021

W meczu 25. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi Unia Gniewkowo przegrała w Aleksandrowie Kujawskim z Orlętami 0:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, a w kilku kolejnych minutach mieli kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Później Unia opanowała nerwy, ale efektem jej nieśmiałych ataków był tylko strzał, a właściwie kiks Kamila Fajkowskiego.

Po przerwie goście nieco śmielej ruszyli do ataku, znów bardzo dobrą okazję miał Fajkowski, lecz gola nie udało się strzelić. Swoją szansę wykorzystały za to Orlęta, które po kontrataku podwyższyły wynik.

Unia tym samym przerwała serię dziewięciu kolejnych meczów bez porażki. Za tydzień gniewkowianie na swoim stadionie (już z kibicami) zmierzą się z Chełminianką Chełmno (mecz w sobotę o godzinie 14).

ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI – UNIA GNIEWKOWO 2:0 (1:0)

UNIA: Arkadiusz Stępień – Michał Piotrowski, Kacper Włodarczyk, Przemysław Żbikowski, Mateusz Nowacki – Michał Hałas (46’ Filip Sąsała), Sławomir Piechocki, Oskar Kryszak, Janusz Olach – Radosław Kłosowski, Kamil Fajkowski. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 25. KOLEJKI

Grupa mistrzowska: Chemik Bydgoszcz – Lider Włocławek (piątek, 17:30), Włocłavia Włocławek – Sportis Łochowo (piątek, 19), Zawisza Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska (sobota, 17). Pauzuje Pogoń Mogilno.

Grupa spadkowa: Cuiavia Inowrocław – Legia Chełmża 3:0, BKS Bydgoszcz – Start Pruszcz 2:5, Lech Rypin – Wda Świecie 2:3, Chełminianka Chełmno – Sparta Brodnica 2:0, Kujawiak Kowal – KS Brzoza 2:1.