SP 1 Gniewkowo mistrzem powiatu w piłce nożnej

08:33, 07.10.2020 S.T Aktualizacja: 16:44, 09.10.2020

Na orliku OSiR Złotniki Kujawskie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Inowrocławskiego w szóstkach piłkarskich chłopców (urodzeni w 2008 roku i młodsi).

W turnieju wzięło udział sześć ekip (w tym SP 1 Gniewkowo i SP Wierzchosławice), które rozlosowane zostały na dwie grupy.

GRUPA A: SP 1 Gniewkowo – SP 5 Inowrocław 7:0, SP 1 Gniewkowo – SP 2 Kruszwica 2:1, SP 5 Inowrocław – SP 2 Kruszwica 0:5. Kolejność: 1. SP 1 Gniewkowo 6 pkt, 2. SP 2 Kruszwica 3 pkt, 3. SP 5 Inowrocław 0 pkt.

GRUPA B: SP Złotniki Kuj. – SP Wierzchosławice 0:2, SP Złotniki Kuj. – SP Rojewo 0:8, SP Wierzchosławice – SP Rojewo 0:0. Kolejność: 1. SP Rojewo 4 pkt, 2. SP Wierzchosławice 4 pkt, 3. SP Złotniki Kujawskie 0 pkt.

Następnie zespoły z trzecich miejsc w poszczególnych grupach zagrały mecz o 5. i 6. miejsce: SP Złotniki Kujawskie pokonała SP 5 Inowrocław 1:0.

Zespoły, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca, zagrały o brązowe medale. SP Wierzchosławice przegrała to spotkanie z SP 2 Kruszwica 0:2.

W wielkim finale spotkały się najlepsze ekipy z obu grup SP 1 Gniewkowo pokonało bezapelacyjnie ekipę z Rojewa 4:1 i wywalczyło tytuł mistrzowski oraz awans do zawodów wojewódzkich. Dla SP 1 z Gniewkowa to trzeci tytuł mistrza powiatu wywalczony w ostatnich pięciu latach (2016, 2019, 2020).

Organizatorzy wspólnie z trenerami startujących drużyn wybrali najlepszych zawodników tego turnieju. W tym gronie znaleźli się: Daniel Cabański (SP 1 Gniewkowo), Aleksander Wojtów (SP 2 Kruszwica), Piotr Sypniewski (SP Rojewo) oraz Maciej Kubiak (SP Wierzchosławice). Wyróżnieni piłkarze otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego. Ponadto najlepsze ekipy tych mistrzostw nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz medalami.

SP 1 GNIEWKOWO: Jakub Zięciak, Wojciech Baranowski, Daniel Cabański, Wiktor Kawka, Kryspin Krzyżański, Cyprian Lipiński, Daniel Sass. Opiekun: Dariusz Semenowicz.