Popis Unii w Kołudzie i awans do 4. rundy Pucharu Polski

18:18, 16.09.2020 S.T Aktualizacja: 15:26, 23.09.2020
reo

Piłkarze Unii Gniewkowo nie mieli wielkich problemów z awansem do 4. rundy Regionalnego Pucharu Polski. W meczu 3. rundy rozbili w Kołudzie Wielkiej miejscowego Zootechnika 8:0.

Rywal na co dzień występujący dwie klasy rozgrywkowe niżej (w Klasie A) ambitnie walczył, ale niewiele dał radę zdziałać. Unia od samego początku dominowała i już chwilę po rozpoczęciu spotkania strzeliła pierwszego gola, którego autorem był Kamil Fajkowski. Jeszcze przed przerwą udało się pozbawić gospodarzy złudzeń.

Po przerwie szansę debiutu w oficjalnym meczu w pierwszym zespole Unii otrzymał 16-letni Daniel Majer, a jego rówieśnik Mateusz Filipiak strzelił pierwszego gola w seniorach. Po 90 minut rozegrali 16-letni bramkarz Hubert Baranowski i 17-letni Kacper Włodarczyk.

[FOTORELACJA]573[/FOTORELACJA]

ZOOTECHNIK KOŁUDA WIELKA – UNIA GNIEWKOWO 0:8 (0:4)

Bramki dla Unii: Kamil Fajkowski 2 (1’, 34’ z karnego), Bartosz Pędowski (21’), Bartosz Wilga 2 (39’, 82’), Mateusz Filipiak (69’), Piotr Kaźmierski (75’), Mateusz Balik (77’).

UNIA: Hubert Baranowski – Mateusz Nowacki (55’ Daniel Majer), Oskar Kryszak (46’ Przemysław Żbikowski), Kacper Włodarczyk, Sławomir Piechocki – Bartosz Wilga, Piotr Kaźmierski, Kamil Piotrowiak (46’ Mateusz Filipiak), Bartosz Pędowski (46’ Michał Hałas) – Mateusz Balik, Kamil Fajkowski (46’ Radosław Kłosowski). Trener: Grzegorz Jeromin.