SP 1 druga w powiecie w koszykówce chłopców

21:00, 02.03.2020 S.T Aktualizacja: 21:03, 02.03.2020

Dziś w hali sportowej w Kruszwicy odbył się turniej finałowy Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców urodzonych w latach 2005-2006.

Uczestniczyły w nim ekipy SP 4 Inowrocław, SP 1 Gniewkowo oraz gospodarze – SP 1 Kruszwica. Najlepszym zespołem okazał się zespół z Kruszwicy, który najpierw pokonał kolegów z Inowrocławia 70:11 (30:9), a potem rówieśników z Gniewkowa 48:24 (21:14) . W drużynie mistrzowskiej wyróżnili się szczególnie dwaj zawodnicy: Norbert Dziwnik oraz Kamil Adolski. Drugie miejsce w tej rywalizacji wywalczył zespół Gniewkowa, który w meczu o srebro pokonał chłopaków z Inowrocławia 56:38 (27:13). Mistrzowska ekipa awansowała do zawodów wojewódzkich.

Organizatorzy wyróżnili również Mateusza Kowalskiego z Gniewkowa oraz Antoniego Gawareckiego z Inowrocławia. Nagrody dla najlepszych zespołów i zawodników ufundowała Starosta Inowrocławski.