Koszykarze z Gniewkowa o krok od awansu do igrzysk

16:20, 18.01.2020 S.T Aktualizacja: 16:23, 18.01.2020
Skomentuj

Reprezentacja Gminy Gniewkowo w koszykówce mężczyzn awansowała do drugiej (i jednocześnie ostatniej) rundy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Turniej pierwszej rundy z udziałem naszej drużyny odbył się w Nakle nad Notecią. Poza gniewkowianami i gospodarzami pojawili się na nim reprezentanci Świecia nad Wisłą. Do dalszych gier wychodziły dwa najlepsze zespoły.

W pierwszym meczu turnieju nasz zespół, który jest złotym medalistą z 2012 roku i brązowym z 2016 roku po fatalnej czwartej kwarcie sensacyjnie przegrał jednym punktem z Nakłem. By nie odpaść z dalszych rozgrywek, musiał wygrać ze Świeciem. I mając nóż na gardle dokonał tej sztuki, choć między jednym a drugim spotkaniem było tylko 20 minut przerwy.

W ostatnim meczu Świecie pokonało Nakło 61:40, co spowodowało, że Gniewkowo zajęło w imprezie drugie miejsce i w decydującej rundzie eliminacji zagra w Chełmnie z gospodarzami, Solcem Kujawskim i Szubinem.

Do igrzysk awansują po dwa zespoły z obu turniejów.