Piłkarze SP 1 mistrzami powiatu inowrocławskiego!

16:27, 15.10.2019 S.T Aktualizacja: 10:45, 24.10.2019

We wtorek 15 października na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w szóstkach piłkarskich chłopców (roczniki 2005-2006).

Uczestniczyło w nim sześć najlepszych ekip, które drogą eliminacji awansowały do turnieju głównego. W meczu o 5. miejsce ekipa z NSP Racice pokonała zespół z Pakości (SP im. Estkowskiego) 1:0, w meczu o brąz inowrocławska SP 11 pokonała ekipę z Janikowa 2:0, natomiast w wielkim finale drużyna z Gniewkowa pokonała gospodarzy turnieju SP 4 Inowrocław 3:0, zdobywając tym samym złote medale i tytuł Mistrza Powiatu na rok szkolny 2019/20. Najlepsza ekipa tych mistrzostw awansowała również do zawodów wojewódzkich.

Złota drużyna z Gniewkowa występowała w składzie: Patryk Cabański, Igor Derkowski, Fabian Golał, Kacper Gronowski, Bartłomiej Kosmecki, Bartosz Majer, Patryk Mróz, Mateusz Radliński oraz Dylan Swat. Opiekunem zespołu był Dariusz Semenowicz.

Organizatorzy wybrali również wyróżniających się zawodników, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym gronie znaleźli się: Adam Kozłowski (SP 11 Inowrocław), Mateusz Radliński (SP 1 Gniewkowo), Jakub Micek (SP 4 Inowrocław) oraz Michał Strzyżewski (SP Janikowo). Ponadto najlepsze ekipy mistrzostw otrzymały medale, puchary oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Powiat Inowrocławski.