Unia przywozi trzy punkty z Włocławka!

20:46, 14.08.2019 S.T Aktualizacja: 08:06, 19.08.2019

Cztery mecze z rzędu bez zwycięstwa z Włocłavią i… wystarczy! W meczu 2. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi Unia Gniewkowo wygrała we Włocławku 2:0.

Bramki na wagę trzech punktów zdobyli – podobnie jak w meczu pierwszej kolejki z Cuiavią Inowrocław – Kamil Fajkowski (w 22. minucie po strzale zza pola karnego) oraz Michał Hałas (w 81. minucie po kontrataku).

Unia nastawiła się na grę z kontrataku i z żelazną konsekwencją realizowała swój plan. Była do bólu skuteczna. Oddała w meczu dwa celne strzały na bramkę i oba zamieniła na gole. W drugiej połowie nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, bo w 45. minucie czerwoną kartkę obejrzał jeden z piłkarzy Włocłavii.

Tym samym Unia po dwóch kolejkach ma w dorobku komplet sześciu punktów.

W niedzielę o godzinie 14 podejmie Pogoń Mogilno.

WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK – UNIA GNIEWKOWO 0:2 (0:1)

Bramki dla Unii: Kamil Fajkowski (22’), Michał Hałas (81’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Janusz Olach, Michał Piotrowski, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Michał Hałas (84’ Kamil Piotrowiak), Joachim Trenk, Oskar Kryszak (75’ Łukasz Waligóra), Sylwester Gęgotek (87' Sebastian Krzysztofiak), Bartosz Pędowski – Kamil Fajkowski (90' Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 2. KOLEJKI

Chemik Bydgoszcz – Pomorzanin Toruń 0:0, Zawisza Bydgoszcz – Lech Rypin 0:1, Kujawianka Izbica Kujawska – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:3, Chełminianka Chełmno – Piast Złotniki Kujawskie 6:1, Notecianka Pakość – Lider Włocławek 3:4, Sparta Brodnica – BKS Bydgoszcz 1:1, Cuiavia Inowrocław – Legia Chełmża 2:1, Pogoń Mogilno – Sportis Łochowo 1:2.