Unia bez szans w Rypinie. Gładka porażka z Lechem

17:47, 13.04.2019 S.T Aktualizacja: 22:52, 14.04.2019

W meczu 22. Kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi Unia Gniewkowo uległa w Rypinie Lechowi 1:4.

Jasne było, że serie meczów bez porażki zespołu trenera Grzegorza Jeromina nie potrwa wiecznie i w końcu została przerwana.

Trzeci mecz w osiem dni to najwyraźniej za dużo dla piłkarzy Unii, w sobotę w Rypinie od początku inicjatywę przejął Lech i przewagę udokumentował strzelonymi w odstępie kilkudziesięciu sekund dwoma golami. Po tych ciosach goście już się nie podnieśli, a nieco odważniej zaczęli grać zbyt późno. Może gdyby tuż przed końcem pierwszej połowy Kamil Fajkowski wykorzystał znakomitą sytuację przy stanie 3:0, druga połowa wyglądałaby nieco inaczej.

LECH RYPIN – UNIA GNIEWKOWO 4:1 (3:0)

Bramka dla Unii: Mikołaj Ciejek (90').

UNIA: Arkadiusz Stępień – Michał Piotrowski, Przemysław Żbikowski (72’ Mikołaj Ciejek), Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski (64’ Kamil Piotrowiak) – Bartosz Pędowski (69’ Mateusz Balik), Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Łukasz Waligóra, Adrian Frelich – Kamil Fajkowski (56; Grzegorz Pakulski). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 22. KOLEJKI

Unia Janikowo – Wisła Nowe 2:1, Sparta Brodnica – Włocłavia Włocławek 1:2, Pomorzanin Toruń – Cuiavia Inowrocław 0:0, Notecianka Pakość – BKS Bydgoszcz 1:0, Kujawianka Izbica Kujawska – Pogoń Mogilno 1:1, Legia Chełmża – Polonia Bydgoszcz 1:1, Unia Solec Kujawski – Kujawiak Kowal 0:1, Chełminianka Chełmno – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:0.