Unia zatrzymała Wisłę. Trzy punkty jadą do Gniewkowa!

16:53, 23.03.2019 S.T Aktualizacja: 20:01, 28.03.2019

Bardzo ważne trzy punkty zdobyli w sobotę piłkarze Unii Gniewkowo. Beniaminek kujawsko-pomorskiej IV ligi wygrał w Nowem z Wisłą 3:1. To kolejny duży i ważny krok w kierunku utrzymania.

Nie była to jednak wygrana, do której nasz zespół doszedł po drodze usłanej różami. To gospodarze pierwsi strzelili gola. Unia jednak szybko podniosła się po ciosie i po strzale Filipa Sąsały wyrównała. Jeszcze przed przerwą wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw debiutancką bramkę w oficjalnym meczu w barwach czerwono-zielono-czarnych zdobył Przemysław Żbikowski, a później poprawił Kamil Fajkowski.

Po przerwie Unia kontrolowała boiskowe wydarzenia. Ponad pół godziny zagrał Radosław Kłosowski, trener Grzegorz Jeromin pierwszy raz posłał na boisko Mikołaja Kłosowskiego.

Brawo Unia!

WISŁA NOWE – UNIA GNIEWKOWO 1:3 (1:3)

Bramki dla Unii: Filip Sąsała (18’), Przemysław Żbikowski (26’), Kamil Fajkowski (34’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Michał Piotrowski (75’ Mateusz Nowacki), Oskar Kryszak, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Bartosz Pędowski, Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Łukasz Waligóra (70’ Mikołaj Kłosowski), Adrian Frelich (58’ Radosław Kłosowski) – Kamil Fajkowski (86’ Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 19. KOLEJKI

BKS Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska 1:1, Chełminianka Chełmno – Notecianka Pakość 2:2, Sparta Brodnica – Cuiavia Inowrocław 0:1, Pogoń Mogilno – Polonia Bydgoszcz 4:3, Legia Chełmża – Unia Solec Kujawski 2:1, Włocłavia Włocławek – Lech Rypin 2:1, Orlęta Aleksandrów Kujawski – Pomorzanin Toruń 0:3, Kujawiak Kowal – Unia Janikowo 1:6.