Koszykarki SP 1 mistrzyniami powiatu!

19:55, 14.03.2019 S.T Aktualizacja: 06:59, 15.03.2019

Dziś w Gniewkowie odbył się turniej finałowy w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt.

Tytuł mistrzowski obroniła ekipa gospodarzy turnieju, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie. Drużyna ta wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich. Zespół z Gniewkowa pokonał najpierw zespół SP 5 Inowrocław 67:34 (26:16), a następnie rozprawił się z zespołem z Kościelca 76:3 (42:0). Na najlepszą zawodniczkę wybrano Barbarę Brzezińską z SP 1, w gronie wyróżnionych znalazła się też jej koleżanka z drużyny Oliwia Bolinska.

W meczu o srebrne medale ekipa z Inowrocławia pokonała najmłodszą drużynę mistrzostw – SP Kościelec 52:27 (28:19).

Dla wyróżniających się zawodniczek oraz wszystkich zespołów uczestniczących w tych zawodach organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowała Starosta Inowrocławski.

Mistrzowska ekipa występowała w składzie: Paula Stronikowska, Oliwia Bolinska, Aleksandra Dombek, Weronika Wysocka, Barbara Brzezińska, Maja Giemza, Natalia Moloń, Joanna Biazik i Oliwia Mirus. Opiekunem zespołu była Anna Pęczkowska.