Unia zgodnie z planem ? wraca z Osięcin z trzema punktami

16:05, 13.05.2018 S.T Aktualizacja: 21:53, 13.05.2018

Piłkarze Unii Gniewkowo szybko zapomnieli o porażce sprzed tygodnia z Łokietkiem Brześć Kujawski i mimo osłabienia brakiem kilku piłkarzy z podstawowego składu pewnie pokonali w Osięcinach Ziemowita 4:0.

Ostatni zespół w tabeli mimo różnicy w umiejętnościach na swoją niekorzyść dzielnie walczył, dopóki jego zawodnikom pozwalały na to siły. Gospodarze, po stracie piłki przez Filipa Sąsałę, mieli nawet szansę na objęcie prowadzenia, ale debiutujący w seniorskim zespole Unii 18-letni bramkarz Jakub Kleczek w sytuacji sam na sam obronił strzał napastnika Ziemowita. Po kilku minutach gniewkowski zespół strzelił w końcu pierwszego gola – po rzucie rożnym celnym uderzeniem głową popisał się Oskar Kryszak.

Tuż po przerwie Mateusz Balik podwyższył na 2:0 i drużyna prowadzona przez Grzegorza Jeromina kontrolowała wydarzenia na boisku, czego efektem były dwa kolejne gole.

Za tydzień, w sobotę 19 maja, Unia na Stadionie Miejskim im. Mariana Teppera w Gniewkowie podejmie Gopło Kruszwica (godz. 16.00).

ZIEMOWIT OSIĘCINY – UNIA GNIEWKOWO 0:4 (0:1)

Bramki dla Unii: Oskar Kryszak (40’), Mateusz Balik (47’, 63’), Grzegorz Pakulski (59’).

UNIA: Jakub Kleczek – Sebastian Krzysztofiak, Kamil Piotrowicz, Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski (68’ Tomasz Urbański) – Kamil Piotrowiak (53’ Grzegorz Pakulski), Maciej Jaroszewski, Filip Sąsała, Łukasz Waligóra, Bartosz Pędowski (60’ Mikołaj Ciejek) – Mateusz Balik (68’ Kamil Fajkowski). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 24 KOLEJKI

Wisła Dobrzyń nad Wisłą – Zjednoczeni Piotrków Kujawski 5:1, Lubienianka Lubień Kujawski – Noteć Łabiszyn 2:2, GKS Baruchowo – Włocłavia Włocławek 0:4, Łokietek Brześć Kujawski – Start Radziejów 3:1, Zdrój Ciechocinek – Piast Złotniki Kujawskie 6:2, Kujawianka Strzelno – Szubinianka Szubin 1:3, LTP Lubanie – Gopło Kruszwica 3:2.