Bardzo cenny remis Unii w Strzelnie

20:05, 23.05.2018 S.T Aktualizacja: 20:07, 25.05.2018

W zaległym meczu kujawsko-pomorskiej ligi okręgowej piłkarze Unii Gniewkowo zremisowali w Strzelnie z Kujawianką 1:1. Choć przed meczem apetyty zapewne były większe, kibice i zawodnicy czerwono-zielono-czarnych nie powinni narzekać. Spotkanie od początku nie układało się po myśli gości, więc punkt wyszarpany na trudnym terenie trzeba uszanować.

Prowadzona przez byłego trenera Unii Jacka Sobczaka Kujawianka już w 6. minucie wyszła na prowadzenie, po niegroźnej na pierwszy rzut oka akcji zapoczątkowanej od rzutu z autu. Później mecz wyglądał jak większość w wykonaniu naszego zespołu w tym sezonie – piłkarze trenera Grzegorza Jeromina mozolnie konstruowali ataki pozycyjne, a gospodarze czekali na kontry. Widać też było, że mecz ma dodatkowy smaczek. Nie brakowało ostrych starć, a jeszcze w pierwszej połowie Unia mogła stracić jednego piłkarza. Sędzia był jednak łaskawy dla Sebastiana Krzysztofiaka i zamiast czerwonej pokazał naszemu obrońcy żółtą kartkę.

Ostatecznie goście kończyli mecz w dziesięciu, bo kwadrans przed końcem wyrzucony z boiska został Sylwester Gęgotek. Na szczęście chwilę wcześniej udało się doprowadzić do wyrównania. Rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Cięgoturze wykorzystał Łukasz Waligóra.

Kolejny mecz Unia rozegra w sobotę 26 maja w Lubaniu z LTP. Początek o godzinie 14.00.

KUJAWIANKA STRZELNO – UNIA GNIEWKOWO 1:1 (1:0)

Bramka dla Unii: Łukasz Waligóra (74’ z karnego).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Sebastian Krzysztofiak, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Krzysztof Brończyk(46’ Bartosz Pędowski) – Mikołaj Ciejek (57’ Kamil Fajkowski), Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Sylwester Gęgotek, Adrian Frelich (43’ Kamil Piotrowiak) – Łukasz Waligóra (79’ Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.