Zamknij

I Etap Gniewkowo CUP, Paweł Cichorz wygrywa pierwszy etap

13:31, 16.05.2017 J.U
Skomentuj

Paweł Cichorz wygrywa pierwszy etap XV cyklu Gniewkowo CUP w Tenisie Ziemnym. Wystartowały zmagania o tytuł najlepszego tenisisty ziemnego Gniewkowa 2017 roku. Inauguracyjny turniej piętnastego cyklu rozegrany został w niedzielę 14 maja.

Do pierwszego z pięciu przewidzianych turniejów zgłosiło się 14 zawodników, którzy zostali podzielenie na trzy grupy. Każda z grup rywalizowała na osobnym boisku: Wielofunkcyjnym Boisku Sportowym przy ul. Piasta, boisku w Wierzchosławicach oraz na Orliku przy ul. Toruńskiej. Zwycięzcy grup, w których grano systemem „każdy z każdym” zmierzyli się ze sobą w pojedynkach o miejsca 1-3, zaś gracze, którzy w grupie zajęli miejsce drugie rywalizowali o pozycje 4-6. W fazie finałowej bezkonkurencyjny okazał się Paweł Cichorz i to on okazał się zwycięzcą pierwszego etapu. Miejsce drugie wywalczył Jan Sąsała, trzecią pozycję wywalczył Piotr Kryszak. Czwarta lokata przypadła Filipowi Sąsale, który w „małym finale” pokonał Włodzimierza Tomasika tym samym plasując go na piątej pozycji. Do fazy finałowej nie przystąpił Roland Drąg, który po zajęciu drugiego miejsca w grupie zagwarantował sobie szóstą pozycję w niedzielnych zawodach.

Każdy z pięciu turniejów zaliczanych do Gniewkowo CUP jest punktowany, a punkty, które zbierają zawodnicy, zaliczane są do klasyfikacji generalnej, której rozstrzygnięcie przypadnie po ostatnim etapie sezonu. Drugi turniej obecnego sezonu zaplanowano na 11 czerwca.