Bardzo dobra gra i bezcenne trzy punkty Unii

15:47, 03.11.2018 S.T Aktualizacja: 13:37, 06.11.2018

Piłkarze Unii Gniewkowo przełamali fatalną serię i po raz pierwszy w sezonie 2018/19 kujawsko-pomorskiej IV ligi przywiozą z wyjazdu trzy punkty. Po bardzo dobry spotkaniu drużyna Grzegorza Jeromina pokonała w Chełmnie Chełminiankę 3:1.

Zaczęło się jednak fatalnie, bo już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Tym razem goście szybko otrząsnęli się z szoku i już sześć minut później Grzegorz Pakulski doprowadził do wyrównania. Unia poszła za ciosem i w 14. minucie świetną akcję Pakulskiego wykończył Mateusz Grudziński.

Nasz zespół jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć wynik, ale strzały Grudzińskiego i Pakulskiego obronił bramkarz Chełminianki.

Także w drugiej połowie Unia dominowała na boisku, a swoją przewagę udokumentowała po godzinie gry, gdy kolejną asystą popisał się Pakulski, a gola strzelił Kamil Fajkowski. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, ale doskonałych okazji nie wykorzystali Fajkowski i Pakulski.

CHEŁMINIANKA CHEŁMNO – UNIA GNIEWKOWO 1:3 (1:2)

Bramki dla Unii: Grzegorz Pakulski (8’), Mateusz Grudziński (14’), Kamil Fajkowski (59’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Oskar Kryszak, Michał Piotrowski, Piotr Kaźmierski – Grzegorz Pakulski (69’ Mateusz Nowacki), Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Mateusz Grudziński (81’ Krzysztof Brończyk), Bartosz Pędowski (89’ Sebastian Krzysztofiak) – Kamil Fajkowski. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 14. KOLEJKI

Polonia Bydgoszcz – Notecianka Pakość 2:1, BKS Bydgoszcz – Włocłavia Włocławek 3:0, Cuiavia Inowrocław – Pogoń Mogilno 4:2, Legia Chełmża – Lech Rypin 2:2, Pomorzanin Toruń – Unia Janikowo 1:2, Orlęta Aleksandrow Kujawski – Kujawianka Izbica Kujawska 3:1, Unia Solec Kujawski – Sparta Brodnica 0:3, Kujawiak Kowal – Wisła Nowe 0:3.