Koszmarny początek i porażka Unii z Pomorzaninem

16:55, 13.10.2018 S.T Aktualizacja: 21:05, 20.10.2018

Pierwsza porażka piłkarzy Unii Gniewkowo na własnym stadionie w sezonie 2018/19 kujawsko-pomorskiej IV ligi. Nasz zespół przegrał z Pomorzaninem Toruń 1:2.

O wszystkim przesądził fatalny początek meczu i dwa stracone gole po dwóch strzałach wicemistrza świata w piłce nożnej sześcioosobowej Wojciecha Springera – w 2. i 4. minucie. Później Pomorzanin mógł już bronić korzystnego wyniku. I choć Unia stworzyła sobie wiele sytuacji, z których mogła lub wręcz powinna strzelić gole, udało się to tylko raz. W 66. minucie Mateusz Grudziński pokonał świetnie spisującego się przez większość meczu bramkarza Pomorzanina, który tym razem ewidentnie się nie popisał.

Później były jeszcze kolejne okazje, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać i goście wywieźli ze Stadionu Miejskiego im. Mariana Teppera trzy punkty.

Za tydzień nasz zespół zmierzy się w Aleksandrowie Kujawskim z liderem tabeli Orlętami, które w sobotę rozbiły w Mogilnie Pogoń 4:1.

UNIA GNIEWKOWO – POMORZANIN TORUŃ 1:2 (0:2)

Bramka dla Unii: Mateusz Grudziński (66’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Kamil Piotrowicz (82’ Krzysztof Brończyk), Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski – Grzegorz Pakulski, Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Mateusz Grudziński (80’ Michał Piotrowski), Adrian Frelich (60’ Mateusz Nowacki) – Kamil Fajkowski (85' Sebastian Krzysztofiak). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 11. KOLEJKI

Pogoń Mogilno – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:4, BKS Bydgoszcz – Cuiavia Inowrocław 1:0, Lech Rypin – Unia Solec Kujawski 6:1, Kujawianka Izbica Kujawska – Notecianka Pakość 2:2, Unia Janikowo – Sparta Brodnica 0:0, Kujawiak Kowal – Polonia Bydgoszcz 1:0, Wisła Nowe – Legia Chełmża 0:2, Włocłavia Włocławek – Chełminianka Chełmno 1:0.