Są trzy punkty! Ważna wygrana Unii w niecodziennym meczu

17:41, 15.08.2018 S.T Aktualizacja: 20:37, 17.08.2018

Unia Gniewkowo z pierwszymi punktami w IV lidze w sezonie 2018/19. W meczu drugiej kolejki po niecodzienny meczu zespół trenera Grzegorza Jeromina pokonał Wisłę Nowe 2:1.

Gole dla Unii strzelili Grzegorz Pakulski w 44. minucie po świetnej akcji skrzydłem Adriana Frelicha oraz Frelich w 90. minucie po podaniu Krzysztofa Brończyka. Unia prowadziła 2:0, ale w doliczonym czasie gry goście strzelili kontaktowego gola i kibice jeszcze kilka minut musieli drżeć o końcowy rezultat.

W drugiej połowie doszło do nieczęsto spotykanej na boiskach sytuacji. Nad stadionem przeszła krótka, ale obfita ulewa. Gdy przestało padać sędzia Rafał Podlewski zarządził przerwę na ponowne wymalowanie linii na boisku. Prace trwały około 20 minut, ale na szczęście nie wybiło to z rytmu prowadzącej 1:0 i kontrolującej mecz Unii.

Nasz zespół spisał się zdecydowanie lepiej niż w sobotę we Włocławku, gdzie przegrał z Włocłavią 1:6. Unia miała jeszcze kilka okazji (m.in. dwa razy gola mógł zdobyć Kamil Fajkowski, a Filip Sąsała pięknie lobował bramkarza, ale trafił piłką w poprzeczkę). I choć goście byli równym przeciwnikiem, trzy punkty zasłużenie zostają w Gniewkowie.

Kolejny mecz Unia rozegra w sobotę 18 sierpnia o godzinie 17 w Gębicach z Pogonią Mogilno.

UNIA GNIEWKOWO – WISŁA NOWE 2:1 (1:0)

Bramki dla Unii: Grzegorz Pakulski (44’), Adrian Frelich (90’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Filip Sąsała, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski – Grzegorz Pakulski (77’ Kamil Piotrowiak), Maciej Jaroszewski, Łukasz Cięgotura, Mateusz Grudziński (72’ Sebastian Krzysztofiak), Adrian Frelich (90’ Michał Piotrowski) – Kamil Fajkowski (82’ Krzysztof Brończyk). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 2. KOLEJKI

Polonia Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 1:4, Notecianka Pakość – Chełminianka Chełmno 3:2, Kujawianka Izbica Kujawska – BKS Bydgoszcz 1:2, Pomorzanin Toruń – Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:0, Cuiavia Inowrocław – Sparta Brodnica 2:4, Lech Rypin – Włocłavia Włocławek 5:0, Unia Janikowo – Kujawiak Kowal 1:0, Unia Solec Kujawski – Legia Chełmża 0:1.