Zamknij

Unia w dziesiątkę strzeliła cztery gole i wygrała!

17:55, 17.06.2018 S.T Aktualizacja: 21:58, 17.06.2018
Skomentuj

Niecodzienny przebieg miało spotkanie 29. kolejki kujawsko-pomorskiej ligi okręgowej (grupa II) Zjednoczeni Piotrków KujawskiUnia Gniewkowo. Nasz zespół przegrywał 1:2 i grał w dziesiątkę, ale zdołał strzelić cztery gole i zdobyć trzy punkty!

Drużyna z Gniewkowa długo się w meczu z ligowym słabeuszem rozkręcała. Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby niesamowicie skuteczny w ostatnich spotkaniach (pięć goli ze Startem Radziejów, dwa gole z Notecią Łabiszyn) Kamil Fajkowski w 35. minucie wykorzystał rzut karny. Niestety, napastnik pomylił się. Unii udało się jednak jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie dzięki trafieniu Łukasza Waligóry.

Od początku drugie połowy trener Grzegorz Jeromin wprowadził do gry trzech rezerwowych, co wprowadziło trochę chaosu w poczynania jego drużyny. Goście stracili kolejno: gola, ukaranego czerwoną kartką Michała Piotrowskiego i drugiego gola. Klasę zespołu poznaje się jednak w obliczu sytuacji kryzysowej i Unia udowodniła, że na warunki ligi okręgowej jest drużyną potrafiącą wyjść z każdej opresji. Po dziesięciu minutach Filip Sąsała doprowadził do wyrównania, a ostatnie minuty to już popis naszych piłkarzy okraszony golami Waligóry, Piotra Kaźmierskiego i Mateusza Balika.

Brawo Unia! Takie wygrane cieszą najbardziej.

Za tydzień zostanie rozegrana ostatnia kolejka. Unia zagra w Łabiszynie z Włocłavią Włocławek. Będzie to mecz o pierwsze miejsce na koniec sezonu. Oba zespoły są już pewne awansu do IV ligi.

[ZT]1588[/ZT]

ZJEDNOCZENI PIOTRKÓW KUJAWSKI – UNIA GNIEWKOWO 2:5 (0:1)

Bramki dla Unii: Łukasz Waligóra 2 (44’, 74’), Filip Sąsała (70’), Piotr Kaźmierski (84’), Mateusz Balik (88’).

UNIA: Zbigniew Baranowski – Sebastian Krzysztofiak, Oskar Kryszak (46’ Michał Piotrowski), Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski – Kamil Piotrowiak (46’ Adrian Frelich), Łukasz Cięgotura (85’ Tomasz Urbański), Filip Sąsała, Łukasz Waligóra, Bartosz Pędowski – Kamil Fajkowski (46’ Mateusz Balik). Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 29. KOLEJKI

Kujawianka Strzelno – Lubienianka Lubień Kujawski 3:1, Szubinianka Szubin – Łokietek Brześć Kujawski 1:1, Piast Złotniki Kujawskie – Ziemowit Osięciny 1:1, GKS Baruchowo – LTP Lubanie 4:2, Noteć Łabiszyn – Start Radziejów 0:2, Zdrój Ciechocinek – Wisła Dobrzyń nad Wisłą 1:2. Mecz Włocłavia Włocławek – Gopło Kruszwica nie odbył się (goście nie dojechali).