Wisła popłynęła w Gniewkowie. Zobacz radość Unii w szatni

17:13, 21.04.2018 S.T Aktualizacja: 19:29, 23.04.2018

Piłkarze Unii Gniewkowo nie zwalniają tempa. W piątym meczu rundy wiosennej odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem pokonali Wisłę Dobrzyń nad Wisłą 4:0.

Piłkarze z Dobrzynia nie będą dobrze wspominać konfrontacji z Unią. Jesienią nasz zespół wygrał z tym rywalem 4:0, wiosną zrobił dokładnie to samo. I trzeba przyznać, że to był i tak najniższy wymiar kary, jaki drużyna trenera Grzegorza Jeromina zaordynowała przyjezdnym.

Unia nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji, w tym rzutu karnego. W 31. minucie pomylił się Łukasz Waligóra. Szybko się jednak zrehabilitował, bo to po jego strzale gospodarze objęli prowadzenie. 29-latek ustalił też w końcówce wynik spotkania.

Jego trafienia rozdzielili będący wiosną w znakomitej formie Adam Kmita (kilka sekund po rozpoczęciu drugiej połowy) oraz ulubieniec gniewkowskiej publiczności Mikołaj Ciejek, który pokonał bramkarza gości tuż po wejściu na boisko. Dla najlepszego snajpera Unii był to 15. gol w tym sezonie, ale dopiero pierwszy w rundzie wiosennej.

Za tydzień coraz pewniej zmierzająca do IV ligi Unia zagra w Lubieniu Kujawskim z Lubienianką.

UNIA GNIEWKOWO – WISŁA DOBRZYŃ NAD WISŁĄ 4:0 (2:0)

Bramki dla Unii: Łukasz Waligóra 2 (41’, 87’), Adam Kmita (46’), Mikołaj Ciejek (60’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski (37’ Krzysztof Brończyk) – Adam Kmita, Maciej Jaroszewski (65’ Mateusz Balik), Łukasz Cięgotura, Sylwester Gęgotek (59’ Mikołaj Ciejek), Bartosz Pędowski (50’ Grzegorz Pakulski) – Łukasz Waligóra. Trener: Grzegorz Jeromin.

INNE MECZE 21. KOLEJKI

Noteć Łabiszyn – Zdrój Ciechocinek 1:1, Start Radziejów – GKS Baruchowo 0:2, Gopło Kruszwica – Lubienianka Lubień Kujawski 2:5, Piast Złotniki Kujawskie – LTP Lubanie 1:1, Włocłavia Włocławek – Szubinianka Szubin 3:0, Ziemowit Osięciny – Łokietek Brześć Kujawski 0:5, Zjednoczeni Piotrków Kujawski – Kujawianka Strzelno 3:1.

TABELA

[ZT]1323[/ZT]

[ZT]1288[/ZT]

Czy Unia Gniewkowo w sezonie 2017/18 awansuje do IV ligi?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: